logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів — пам’ятна дата, яка встановлена за рішенням Організації Об’єднаних Націй, відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
Щорічно в цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Сторінки минулого не треба забувати ніколи такими словами було відкрито в бібліотеці документальну виставку. Важкий шлях пройшло «покоління війни» ,визначні лишаються в історії навіки.
Спогади про грізне воєнне лихоліття породжують у кожного почуття гордості за Велику Перемогу і водночас гіркоту від великих людських втрат.
За даними Надзвичайної комісії зі встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників, жертвами масового терору лише на київській землі стали 236 400 мирних жителів, які опинилися на окупованій території у 1941-1943 роках. Але кількість жертв мирного населення значно більша, якщо врахувати десятки тисяч земляків, знищених на чужині, «остарбайтерів», замучених у концтаборах і гетто. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора», 22 квітня звільнені в’язні «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбрюка», потім – «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф».
У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік. Близько 250 тисяч із них були колишні радянські громадяни. Загальне число загиблих у німецьких таборах перевищувало 6 мільйонів, багато з інтернованих до смерті піддавалися медичним експериментам.
Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Історико-документальний медіа-огляд

 

Generic selectors
Тільки точні відповідності
Пошук у назві
Пошук у вмісті
Шукати в публікаціях
Пошук на сторінках
Фільтрувати за категоріями
Новини
НУШ
Оголошення
Проекти

Контакти
  • Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Таісії Буряченко, 17
  • +38(0564) 94-84-02
  • kzsh37@ukr.net
Архiв новин