logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Міський дебатний турнір «Аргумент»

23.03.2017 на базі Криворізького Центрально-Міського ліцею відбулася турнірна дебатна гра «Аргумент» за темою «Інтернет у житті сучасної молоді».

Змагались 16 команд із 13 навчальних закладів міста: КЗШ №№27, 37, 42, 59, 61, 103, 123, КСШ №9, Криворізької педагогічної гімназії, гімназії № 95, Центрально-Міської гімназії, Криворізького Центрально-Міського ліцею, НВК з поглибленим вивченням іноземних мов.

Загальна тема « Інтернет у житті сучасної молоді» є надзвичайно актуальною, адже на сьогоднішній день більшість молоді не уявляє собі життя без Інтернету, який може бути корисним, розвивальним, але у той же час вести до залежності, поверхневості в судженнях і гальмувати розвиток людини.

Дебати проходили за Всесвітнім форматом шкільних дебатів, згідно з яким відбувається дебатування з позиції ствердження або заперечення, в залежності від ролі, яку команда обрала шляхом жеребкування.

Теми кожної гри так були пов’язані з роллю Інтернету, але на кожному етапі розглядались різні аспекти: в 1/8 фіналу команди доводили або спростовували думку, що Інтернет сприяє інтелектуальному розвитку людини.

Чверть фіналу була присвячена темі спілкування в мережі Інтернет, команди представляли свої аргументи щодо переваг спілкування у соціальних мережах, а опоненти доводили його неефективність та більш важливе спілкування в реальному, а не віртуальному світі.

Тема півфіналу дала можливість оцінити перспективи заміни традиційної освіти онлайн-навчанням за допомогою Інтернету. У фіналі тема практично об’єднала попередні акценти та певною мірою зробила висновок щодо важливості Інтернету для самореалізації сучасної людини.

Перемогла команда КЦМЛ, яка відстоювала позицію «За» важливість Інтернету для особистісної самореалізації. Але перемогу вони здобули з мінімальною перевагою із рахунком 6 голосів проти 5, адже команда НВК із поглибленим вивченням англійської мови яскраво доводила, що реалізуватися як особистість можна і без Інтернету.

Суддями кожного етапу дебатів були тренери команд, а також до суддівства були запрошені старший викладач Комп’ютерної Академії «Шаг» Борщук В.І., керівник гуртка юного науковця КЗШ №122 Альохін М.М., методист КЗ «ІМЦ» КМР Бойко Г.П. Фінальну гру оцінювали всі тренери (окрім команд, що вийшли у фінал).

Конкурс пройшов дуже емоційно, але юні дебатери були толерантні, ввічливі один до одного, кожну гру завершували дружніми рукостисканнями та щирою подякою. Такій грі сприяла чітка організація дебатного турніру оргкомітетом, який складався з адміністрації та вчителів Криворізького Центрально-Міського ліцею. І хоча переможцем стала тільки одна команда, всі інші також не програли, адже отримали задоволення від спілкування, імпровізації, самостійності і щирої уваги до їхніх думок.

Нашу школу на дебатному турнірі представляли учні 9 класу Ружин Владислав, Салогуб Максим, Горельський Владислав та тренер команди – вчитель географії Середа Тетяна Олександрівна. Із завданням справились гідно, отримали великий практичний досвід та нові знання. За участь у міському дебатному турнірі «Аргумент» команду було нагороджено дипломом управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *