>
logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

День Пам’яті Героїв “Небесної Сотні”

Їх назвали «Небесною сотнею» – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши Ангелами-Охоронцями України на небі.

Події, що відбулися з 19 по 22 січня 2014 року на Майдані, ще називають «Кривава водохреща». Це була найгарячіша фаза у протистоянні народу і влади. Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні кращих наших синів і дочок. Розгони Євромайдану відзначилися брутальним побиттям сотень людей, десятків журналістів.

22 січня на вулиці Грушевського були перші жертви. Із вогнепальної зброї вбито Сергія Нігояна та Михайла Жизневського, білоруса з Київщини. За тиждень від ран у лікарнях помирають Роман Сеник зі Львівщини та Олександр Бадера, що родом з Волині. Вони стали першими в ряди Небесної сотні.

На майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси. Їх об’єднала українська земля та бажання жити у вільній країні. Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелося вимагати права жити. І хоч кулі снайперів – це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавалися.

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Безумовно, жодного з нас події, що відбувалися у той час не залишили байдужими. Ті події вже закарбувалися в історії, але емоції й спогади про них завжди житимуть у наших серцях. З того часу розпочалась нова ера в історії України, тепер українці знають куди їм йти, та хто насправді друг і партнер.

Герої «Небесної Сотні» – захисники нашої Вітчизни, що поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Наш народ убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна!

У цей день, для учнів 5-11 класів, було проведено мітинг-реквієм «Небесна Сотня – герої нашого часу», де учні 9 класу розповіли присутнім про події лютого 2014 року та показали відеоматеріали присвячені пам’яті Героїв “Небесної Сотні”, в ході заходу учні вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

Generic selectors
Тільки точні відповідності
Пошук у назві
Пошук у вмісті
Шукати в публікаціях
Пошук на сторінках
Фільтрувати за категоріями
Булінг
Новини
НУШ
Оголошення
Проекти

Контакти
  • Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Таісії Буряченко, 17
  • +38(0564) 94-84-02
  • kzsh37@ukr.net
Архiв новин