logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

До Дня народження Ліни Костенко. Роздуми про Ліну.

 

«Подивіться, яка красива жінка! З високим чолом, розумними очима!» – говорила моя вчителька Палеха Валентина Григорівна. Я, шістнадцятирічна, намагалася вдивитися в ті очі, та знайти в них натхнення, доказ того, що жінка – це щось особливе, завжди загадкова, красива та таємнича історія для інших…

В світ поезії Ліни мене привела вчителька. На уроках, вона нам просто читала її твори, читала серцем, читала найцікавіше, читала те, що було цікаво нам, юним людям… Ми – слухали, роблячи якість свої дитячі (а нам здавалося дорослі) висновки. Ми слухали про долю Ліни Костенко, про її кохання, життя, випробовування. Було цікаво і захопливо, слухаючи, ми чекали свого, чогось такого ж… незвично-особливого.

Чому саме це залишилось в пам’яті? Чому саме цей епізод і ця поетеса? Можливо тому, що це – найкраща поетеса України, а можливо тому, що в мене була найкраща вчителька, або тому… Що ми писали, по вивченню теми, твір. Твір, здається, про Марусю Чурай ( до речі,- геніальна поема, сповнена кохання, інтриг…але зараз не про це).

Мій твір був написаний «наперекір» всім критикам і думці вчителя, такий собі «юнацький протест з максималізмом», але щирий, від серця. Твір мій прочитали в класі, роблячи аналіз робіт. Однокласники – хіхікали, я – хвилювалася, не розуміючи до чого все це. Бо, зазвичай, ми аналізували тільки грубі помилки. Коли я отримала зошит, то побачила, що стоїть 12, а нижче допис: «Не згодна з твоєю думкою, але дуже ціною її, вона – цікава!».

Так от, до чого весь цей «спіч»?  Тоді, я вперше, зрозуміла, що можу мислити (хоча звучить якось дивно «вперше можу мисли»). Саме так! Відчувши поезію та силу слова серцем, ми вчимося думати! Для мене,  «провідником» в світ прекрасного, стала Ліна Костенко!

Можу безкінечно її цитувати, «агітувати» вас прочитати мій улюблений вірш, але ви, –  повинні знайти свій улюблений вірш! Можу розповідати, яка вона мудра, розумна, активна громадянка, борець за екологію та права людини, але це є в її творах, її особистому блозі в Інтернеті.

Те, що йде від серця – залишається там назавжди! Щиро бажаю вам, щоб поезія Ліни полонила вас, так як колись мене. До «заїждженої», але мудрої, фрази класика: «Думаєте, читайте!», я б ще додала – «Та відчуваєте»! Сьогодні, в день народження Ліни Костенко, відкрийте її збірку на будь-якій сторінці, говорячи молодіжною мовою «рандомно», та прочитайте, хоча б, один її вірш. Нехай, цей вірш, буде вашою насолодою та приємним побажанням цього дня!

Дмитренко Вікторія Олександрівна,

випускниця КЗШ №37, практичний психолог

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *