>
logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Заходи в рамках Року Японії в Україні

Виставка квіткових композицій "Квітка сонця"

Для японців сонце і хризантема – нероздільне ціле. Тому головною квіткою Японії вважається Хризантема. Вона зображена на обкладинках японських паспортів, вона дала назву Вищого ордену країни – Ордена Хризантеми, вона є емблемою японських імператорів і символом імператорської печатки.

14.11.2017 в школі організовано справжнє свято квітки сонця. Кожен клас підготував гарні композиції та букети із хризантем. І хоч погода на вулиці осіння, чудовий  настрій  створювали ці прекрасні  сонячні квіти.

Тиждень Японії у школі 11.2017

Майстер-клас з виготовлення іграшок орігамі

Відповідно до Указу Президента України №1/2017 2017-й рік оголошено Роком Японії в Україні. З метою вивчення історії, культури, традицій народу Японії в школі з 13 по 17 листопада 2017 року проходить тиждень Японії.

Розпочався Тиждень із виставки букетів «Квітка сонця», в якій взяли участь учні 1-11 класів. Для любителів японської поезії було організовано віртуальну вітальню, де кожен учасник мав змогу спробувати себе в мистецтві читання хоку.

Керівниками гуртків Пермяковою В.М., Гончарук О.В. та вчителями початкових класів Домбровою О.В., Гуменок Н.І., Левченко О.В. для учнів початкових класів проведено майстер-класи «Як зробити своїми руками японські дивовижі». Виготовлені власноруч паперові іграшки дуже сподобались не тільки дітям, але і дорослим.
 
 

Тиждень Японії в школі, майстер-клас з орігамі

Конкурс-захист екібан для учнів 1-4 класів

В ході проведення тижня Японії в школі, 16 листопада учні 1-4 класів взяли участь в конкурсі-захисті виготовлених екібан, поробок  оригамі, кірігамі, монкірі «Паперовий світ». Чудові композиції та паперові вироби демонстрували творчі здібності молодших школярів. Діти ділилися інформацією про мистецтво створення екібан, виготовлення оригамі. Всі класи гарно підготувалися до виступів, а учні 1-Б класу навчилися японською мовою вітати друзів та однокласників, танцювали танок під японські мелодії.

Цікаву інформацію підготували учні 5-11 класів про культуру, мистецтво та звичаї в Японії. Загальними зусиллями було оформлено інформаційний стенд «Подорожуємо Японією». В програмі Тижня проводився конкурс-захист та виставка «Японське віяло своїми руками». Учні 5-9 класів не тільки виготовляли віяла, але і представили на конкурсі справжні традиційні японські віяла.

Конкурс-захист виготовлених екібан, поробок оригамі 16.11.17

Віртуальна літературна вітальня

Для любителів японської поезії було організовано віртуальну вітальню, де кожен учасник мав змогу спробувати себе в мистецтві читання хоку.

Хоку (або хайку) – це трирядковий неримований вірш. У хоку немає рими, але звукова й ритмічна організація вірша є обов’язковою, саме вона стає певним показником поетичної довершеності.

У кожному вірші хоку чітко визначена кількість складів у рядках: 5 – у першому, 7 – у другому, 5 – у третьому, а всього 17.

Побачити велике у малому – особливість даного жанру.

Завершення тижня Японії в школі

Тиждень Японії в школі завершився проведенням годин спілкування на яких діти продовжували знайомство з незвичайною країною, її культурою, мистецтвом.

А ще в цей день в класній кімнаті 10 класу зібралися 5 команд на змагання «Що? Де? Коли?». Темою для випробування була Японія, країна сонячного сходу. Організували та провели конкурсні змагання вчитель географії Середа Т.О. та вчитель зарубіжної літератури Сідорцева Т.В. Деякі питання здавалися дуже легкими, деякі – провокаційними, а ще були дуже складні. За підсумками змагання визначено команду, яка набрала найбільшу кількість балів :

  • І місце – 10 клас;
  • ІІ місце – 11 клас;
  • ІІІ місце – 9-Б клас.

Керівник гуртка «Намистина» Пермякова В.М. організувала виставку поробок гуртківців та учнів школи «Рукотворне диво». На виставці було представлено цікаві експонати – штучні бонсаї, які імітували натуральні мініатюрні дерева, виготовлені з бісеру.

Але на цьому знайомство з чудовою країною не завершено. Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в Фото-конкурсі «Рік Японії в Україні», який оголосило Посольство Японії. З умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті Посольства Японії в Україні.