logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Всеукраїнська імітаційна гра-вибори до Верховної Ради України «Партія моєї мрії»

Чому гра?

Імітаційна гра – це метод активного навчання, дидактична форма, призначена для відтворення імітації) певних процесів, наприклад, процесу прийняття рішення з метою їхнього вивчення й освоєння слухачами. Основним навчальним результатом є набуття власного досвіду участі в імітованому процесі та навичок його аналізу. І звісно ж – позитивні емоції, задоволення та інтерес учасників.

Для кого ця гра?

Імітаційна гра «Партія моєї мрії» розрахована на дітей і молодь, молодших 18 років (М18). Вони ще не мають виборчого права, проте можуть і мають право висловлювати свою позицію, обстоювати інтереси та впливати на громаду та готуватися до свідомого вибору.

Навіщо грати?

Мета імітаційної гри «Партія моєї мрії» – завдяки участі в моделюванні виборів політичних партій до Верховної Ради України формувати громадянські і соціальні компетентності у дітей і молоді, зокрема:

  • розуміння основ демократії, політичної системи і демократичного виборчого процесу;
  • розвиток критичного мислення, вміння аналізувати політичні програми партій, самостійно знаходити відповіді на соціальній й політичні питання;
  • готовність свідомо робити свій вибір і займати активну громадянську позицію в суспільстві.

Як саме відбуватиметься гра?

В основі гри – моделювання парламентських виборів, імітація роботи дільничної виборчої комісії та процесу голосування. За прототип взято міжнародну освітню програму « Вибори для дітей і молоді, молодших 18 років  -U18», що розпочалася в 1997 р. в Німеччині [4]. В Україні вибори для дітей і молоді М18 вперше відбулися 2015р. в рамках проекту з громадянського виховання і політичної просвіти «М18: Ми можемо більше» [3].

Головна особливість виборів «Партія моєї мрії» в тому, що до виборчих бюлетенів політичні партії будуть внесені без власної назви. Назви партій будуть приховані за літерами ( партія А, партія Б тощо). Для гри відібрані 10 діючих партій різної ідеології і різної популярності. Юним виборцям пропонується зробити свій вибір орієнтуючись лише на зміст передвиборчих партійних програм, а не на назву партії чи ім’я її лідера. Учасники також  можуть створити свої партії й написати передвиборчі програми, та внести їх у бюлетень для голосування. Програми дитячих партій, які перемогли під час голосування, будуть зібрані і передані політикам.

Щоб діти і молодь робили свій вибір усвідомлено, необхідно провести низку занять та активностей з політичної просвіти. Для цього можна скористатися  методичним посібником «Ми можемо більше». Імітаційна гра проводяться  у три етапи:

1) Підготовчий – заняття з політпросвіти, розподіл учасників тощо;

2) Проведення гри. День виборів, 3) Оприлюднення й обговорення результатів. Сценарій гри, викладений нижче, надає загальні рекомендації і може змінюватися організаторами гри залежно від цілей, ресурсів та креативності учасників.

Коли відбудеться гра?

26-27 жовтня 2018 року – за рік до чергових виборів до Верховної Ради України активісти мережі М18 в різних регіонах країни одночасно проведуть моделювання парламентських виборів. Однак грам може проводитися в будь-який інший час за рішенням тих, хто має бажання її організувати та скористатися цими методичними рекомендаціями.

Хто підтримує ініціативу М18?

Всеукраїнська імітаційна гра «Партія моєї мрії» проводиться в рамках міжнародного проекту «За розвиток громадянської активності дітей та молоді у Східній Європі» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці громадських організацій DRA (Берлін) та «Агенції розвитку освітньої політики» (Київ) та партнерстві з національною мережею М18.

Як дізнатися більше про проект та мережу М18?

Мережа М18 – це спільнота українських і міжнародних громадських організацій, закладів освіти, дитячих центрів та активістів громадянського суспільства, які усвідомлюють значення освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини і здійснюють діяльність з громадянського виховання та політичної просвіти дітей і молоді.

Мережа М18 є відкритою. Приєднатися можуть всі бажаючі, зареєструвавшись через сайт проекту www.m18.org.ua

На сайті розміщена актуальна інформація про активності за проектом, зібрані методичні рекомендації та архівні матеріали про найважливіші події проекту «М18: Ми можемо більше». Наведено контакти та дані регіональних координаторів мережі М18.