logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Бабенко Роза Степанівна

На руднику Червоногвардійському Роза Степанівна залишила про себе добру згадку, тому й після її смерті про неї пам’ятають колишні учні. Народилася Роза Степанівна Бабенко в 1924 році, а закінчила школу в тривожному 1941. Упродовж навчання вона активно брала участь у громадському житті школи, відвідувала капелу бандуристів і була її старостою. Мала чудовий голос і прекрасно виконувала українські народні пісні, мріяла змалку стати вчителькою, але тільки після закінчення війни вдалося це зробити.
Після закінчення педагогічного інституту 36 років працювала в рідній школі вчителькою початкових класів, викладала математику. Учні та батьки запам’ятали її доброю, привітною, але водночас строгою й вимогливою. Вона дуже любила виконувати пісні. Найулюбленіша – «Лебеді материнства» за віршем Василя Симоненка: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину».
Колеги по роботі згадували Розу Степанівну як відмінного методиста і хорошого організатора. Її уроки проходили на високому професійному рівні, емоційно й цікаво. Була керівником районного методоб’єднання вчителів початкових класів.
10 років Роза Степанівна очолювала роботу юних слідопитів нашої школи. Під її керівництвом учні 8-Б та 7-Б класів відшукали могили льотчиків Травникова В.М. і Холода П.П., які влітку 1941 року загинули, б’ючись із фашистським «месером» у небі Кривого Рогу, і повідомили їх рідним.
Бабенко Роза Степанівна була відмінником народної освіти УРСР, неодноразово нагороджувалася почесними грамотами, а також пам’ятним значком, випущеним на честь 150-річчя К.Ушинського. ЇЇ ім’я занесене до Книги пошани міського відділу народної освіти.
На жаль, ця людина уже пішла з життя, але про неї досі пам’ятають її колишні колеги та учні, не раз згадуючи про неї теплими словами.