logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Соболєва Аліна Григорівна

Аліна Григорівна – донька директора школи Григорія Семеновича Володіна, який очолював школу із 1944 по 1951 рік. Її батьки працювали в школі, мама була вчителькою початкових класів, а тато – вчителем математики.

Дитячі роки були важкими, напівголодними, адже йшла війна, та все одно вона продовжувала навчання, хоч не вистачало ні підручників, ні зошитів. Після уроків допомагала батькам, мріяла про те, що сама колись стане теж учителькою. Тому після закінчення школи питання «Ким стати?» перед учорашньою випускницею не виникало: вона свідома вирішила стати вчителем історії, продовживши учительську династію.

Працювала піонервожатою, навчалася в Дніпропетровському університеті, а потім стала вчителькою історії в рідній школі. Уроки Аліни Григорівни проходила надзвичайно цікаво: вона найскладніший матеріал могла викласти так, що навіть найслабший учень розумів його. На уроках історії часто створювалися проблемні ситуації, історичні події учні намагалися викласти від імені їх учасників. Вчителька завжди прагнула навчити своїх вихованців самостійно мислити, робити висновки, аналізувати ситуації й робити узагальнення. Аліна Григорівна захоплювала своїм оптимізмом, витримкою й великим почуттям гумору.

Колеги по роботі відзначали високий методичний рівень її уроків, їх практичне спрямування, творчу атмосферу, яка панувала на кожному уроці. Учитель Соболєва А.Г. ніколи не обмежувалася матеріалом підручника, завжди давала учням додаткову інформацію, використовувала матеріали усної народної творчості, технічні засоби навчання – діафільми, телефільми. Вона створила чудовий кабінет історії й тримала його на високому рівні. За успіхи в роботі Аліна Григорівна неодноразово була нагороджена почесними грамотами.
Перебуваючи на заслуженому відпочинку, вона не забувала рідної школи, завжди приходила на шкільні свята, на покладання квітів, присвячені Дню Перемоги, бо вважала це за свій обов’язок перед пам’яттю полеглих.
В особистому житті Аліна Григорівна була хорошою матір’ю і дружиною, виховала двох доньок, зараз виховує онука. Молодша донька теж закінчила педагогічний інститут, але через життєві обставини в школу працювати не пішла.
На жаль, Аліна Григорівна в 2009 році померла. Але в пам’яті своїх випускників вона буде жити завжди, адже її за життя дуже любили й поважали.