logo

Україна, Дніпропетровська обл.,

м. Кривий Ріг, вул. Т. Буряченко, 17

тел. +38(0564) 94-84-02

email: kzsh37@ukr.net

Всеукраїнський правопросвітницький проект «Я маю право»

З 03 по 06 вересня у 3-7 класах школи пройшли заходи та тематичні уроки «Я маю право». Учні початкової школи переглянули відео про права дітей та обговорили з вчителями ілюстровану Конвенцію ООН про права дитини.

Учні середньої ланки грали в гру «Правове дерево». Діти прикрашали дерево листочками, які символізували права дітей: право на життя, право на піклування і турботу, право на повноцінне харчування, право на відпочинок і розваги, право на освіту, право на отримання інформації, право на медичну допомогу, право виражати свої погляди, право на вільне спілкування, право на захист від примусової праці, право на захист від образ та приниження, права дітей з обмеженими можливостями та позбавлених батьківського. Діти не тільки згадали і подискутували про права дітей, а й дізнались про життя підлітків-правозахисників, які не побоялися заявити всьому світу про проблеми, з якими вони зіткнулись, і спробували їх вирішити. Наприклад, Малала ЮСУФЗАЙ з Пакистану. У 2012 році Малала була поранена талібами за свою відкриту позицію проти заборони на освіту для жінок. А після стала наймолодшою володаркою Нобелівської премії миру з формулюванням «За боротьбу проти утисків дітей і молоді та за права дітей на освіту». На той момент їй було 17 років. А на батьківщині її нагородили Зіркою Ордена Хоробрості. Малала заснувала фонд, який забезпечує якісну освіту для дівчаток і відкрила в Лівані школу для дівчаток-біженок з Сирії. Зараз їй 20 років і вона студентка Оксфорду.

Для довідки.

Отримати юридичну допомогу (від первинної консультації до захисту прав у судовому порядку) діти можуть через систему органів безоплатної правової допомоги. Адресу найближчої установи цієї установи можна дізнатися за номером телефону 0800213103 (дзвінки безкоштовні).

Крім того, в Україні діє всеукраїнська «гаряча лінія» – для дітей та про права дітей.

Лінію, яка діє за номером 116111 або 0800500225, відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна». Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію – безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій «гарячій лінії»,  – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *